St Andrew’s Junior Chess Tournament – 27 March 2010

 

Year 2’s

 

1st  Elijah Balch           Abbey       15
2nd  Livvie Moody           Abbey       14
3rd= Elijah Powell          Abbey       12
     Finnigan Young         Fontmell    12
4th  Aaron Fields           Fontmell    11
5th  Scarlet Coe            Abbey       10
6th  Miah Meranj            Abbey        9
7th= Bailey Medlan          Abbey        8
     River Willoughby       Abbey        8

Year 3’s

 

1st  Tom Rocke              Semley      18
2nd  Dylan Coe              Abbey       14
3rd  Jacob Kelleher         Abbey       13
4th= Rosheen Malliagh       Abbey       12
     Tom Patterson          Fontmell    12
     Sam Reynolds           Trent       12
5th= Joe Kavanagh           Abbey       11
     Natasha Miskin         Port Regis  11
6th= Felix Lewis            Fontmell    10
     Joe Walker             Semley      10
7th  Lorna Hillier          Abbey        9

Year 4’s

 

1st= Tom Cutler             Fontmell    14
     Joshua Miskin          Port Regis  14
     Leon Sams              Abbey       14
     Alex Wharfe            Fontmell    14
2nd= James Guinnane         Abbey       12
     Joe Sturdy             Semley      12
     Alex Vardon-Cardy      Port Regis  12
3rd  Shannon Walsh          Abbey       11

Year 5’s

 

1st= George Lacey           Fontmell    16
     Ben Patterson          Fontmell    16
     Dougie Wilson          Abbey       16
2nd  Ned Lindsay            Fontmell    15
3rd= Matthew Evans          Fontmell    14
     Tobias Spicer-Doe      Fontmell    14
4th= Luke Rhodes            Fontmell    13
     Ben Swift              Fontmell    13
5th= Jago Aartsen           Fontmell    12
     Gabriel Evans          Fontmell    12
     Seb Goddard            Port Regis  12
     Scott Ryrie            Fontmell    12
     Toni Wiesner           Abbey       12
     Daniel Wylie           Trent       12
6th= Jonathan Day           Trent       11
     Jacob Marriott         Fontmell    11
7th= Harry Gough            Abbey       10
     Lewis Fisher           Abbey       10
     Patrick Reynolds       Sherborne   10
8th= Curtis Pope            Sherborne    9
     Alex McFarlane         Trent        9

Year 6’s

 

1st  Jamie McDonald         Abbey       18
2nd= Max Staveley           Abbey       16
     Ryan Stranger          Fontmell    16
3rd  Hamish Munro           Wardour     15
4th= Matthew Day            Trent       14
     Sam Reynolds           Trent       14
     Finn Malliagh          Abbey       14 
5th= Izzie Vincent-Moscrop  Fontmell    13
     Matthew Fields         Fontmell    13
6th= Cameron Cooke          Trent       12
     Lewis Day              Sherborne   12
     Roger Elletson         Abbey       12
7th  Nellie Patterson       Trent       11
8th= Jack Richards          Trent       10
     Anjana Thapa           Fontmell    10
     Chloe Walsh            Abbey       10
     Anna Watson            Fontmell    10
     Hannah Wilson          Abbey       10
9th  Sam Isaacs             Abbey        9
10th Lucy Richardson        Fontmell     8
11th William Triffitt       Sherborne    7

Year 7’s

 

1st  Daniel Hayden          Shaftesbury 12
2nd= William Smith          Colehill    11
     Harry Reynolds         Sherborne   11

Year 8’s

 

1st  Christopher Smart      Colehill    13
2nd  Bradley Stranger       Shaftesbury 11