BDCL    Trophy    Winners    for    2010/11    Season

 

Division 1               Team               Winner                Southbourne A       16/20 

 

                                                    Runner Up           Ringwood A             14/20

 

                                                    Demoted             Highclffe A                 1/20

 

Division 2               Team               Winner        Wimborne D           15/20

 

                                                    Runner Up           Wimborne C             14/20

 

                                                    Demoted             Southbourne C       5/20

 

Division 3               Team               Winner                Ringwood B            16/20

 

                                                    Runner Up           Poole B                           15/20

 

                                                    Demoted                 Wimborne F               4/20

 

Division 4                Team              Winner                Southbourne D       19/20

 

                                                    Runner Up           N.M. Chessnuts B    16/20

 

                                                    Demoted             Wimborne H               3/20

 

Division 5               Team              Winner                Southbourne E         13/16

 

                                                    Runner Up           Wimborne J                       10/16

           

Individual Trophies

 

Division 1       Brien  Urry  Cup        Winner                I. Clark                      8/10

 

                                                    Runner Up           W. Braun                  7.5/10

 

Division 2      Boardman Trophy       Winner                P. Wilcock               9.5/10

 

                                                    Runner Up           D. Cornes                    7/9

 

Division 3      Boardman Trophy       Winner                N. Woodger               8/9

 

                                                    Runner Up           J. Lowther                   7/9

 

Division 4      Boardman Trophy       Winner                P. Sandy                   8/10

 

                                                    Runner Up           P. Bytheway              6.5/9

 

Division 5      Boardman Trophy       Winner                T. Walsh                  7.5/8

 

                                                     Runner Up          P. Damant                 5.5/8