BDCL    Trophy    Winners    for    20009/10    Season

 

Division 1               Team               Winner                Southbourne A       17/20 

 

                                                    Runner Up           Wimborne A             15/20

 

                                                    Demoted             Southbourne B           4/20

 

Division 2               Team               Winner                Southbourne C       11/20

 

                                                    Runner Up           Highcliffe A              10/20

 

                                                    Demoted             Bournemouth A          9/20

 

Division 3               Team               Winner                Wimborne F           19/24

 

                                                    Runner Up           N.M. Chessnuts A    18/24

 

                                                    Demoted             Poole C                     8/24

 

Division 4                Team              Winner                Ringwood B            17/20

 

                                                    Runner Up           Southbourne D          14/20

 

                                                    Demoted             Lymington B               5/20

 

Division 5                Team              Winner                Ringwood C             19/24

 

                                                    Runner Up           N.M. Chessnuts B     18/24

           

Individual Trophies

 

Division 1       Brien  Urry  Cup        Winner                M.J. Simons              8/10

 

                                                    Runner Up           P.J. Taylor-Bowd         7/10

 

Division 2      Boardman Trophy       Winner                T.W.B. Miller             7/10

 

                                                    Runner Up           J.E. Harris                  6.5/10

 

Division 3      Boardman Trophy       Winner                P. Errington               9/12 *

 

                                                    Runner Up           P.A. Bland                  9/12

 

Division 4      Boardman Trophy       Winner                R. Crellin                   6/10

 

                                                    Runner Up           R. Salinger                 5.5/10

 

Division 5      Boardman Trophy       Winner                P.A. Bytheway          8.5/11

 

                                                     Runner Up          N.A. Purry                   8/10

 

* Played on Higher Board